Jednak by zdefiniować problem, należy wcześniej przemyśleć temat spotkania, inaczej nie przyniesie ono zamierzonego celu. Czy sprawdza się to również w przypadku spotkań na targach przemysłowych?
Wyjątkowo trafnej odpowiedzi na to pytanie udzielił kiedyś jeden ze stałych wystawców odbywających się równocześnie w EXPO Kraków Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Trans-portu Materiałów Sypkich – SyMas oraz Międzynarodowych Targów Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji – Maintenance. Zapytany o opinię na temat osób odwiedzających targi po-wiedział: „Cieszy mnie to, że na tę imprezę przychodzą ludzie z problemami. Z konkretnymi problemami”.

Trzeba sobie bowiem uświadomić, że temat magazynowania czy transportu materiałów sypkich występuje w wielu przedsiębiorstwach i w każdym przypadku różni się w detalach. Każdy materiał sypki ma inną technologię obróbki – innych urządzeń będziemy stosować do przerobu zboża, a innych do cementu czy chemikaliów w proszku. Po prostu – mnogość materiałów i mnogość problemów.

Z podobnymi wyzwaniami muszą się mierzyć specjaliści z branży utrzymania ruchu, czyli klienci targów Maintenance, którzy spotykają się w EXPO Kraków. Niektóre ich dylematy są uniwersalne i ogólne – poprawa efektywności, redukcja kosztów pracy urządzeń czy zapewnienie bezpieczeństwa pracowników. Są też takie, które wymagają głębszego i bardziej specjalistycznego podejścia.

Na szczęście są targi! Podczas spotkań z wystawcami poruszane są jasno sprecyzowane tematy, a żadne pytanie nie pozostaje bez odpowiedzi. „Widzimy duże zainteresowanie zwiedzających i nie są to wizyty kurtuazyjne. Klienci mają konkretne pytania i szukają konkretnych rozwiązań” – tak podsumował swoje spotkania na ostatniej edy-cji targów SyMas i Maintenance Piotr Paczóski – Dyrektor Marketingu firmy Endress+Hauser Polska – jednego z potentatów na rynku aparatury kontrolno-pomiarowej.

Podobnych wypowiedzi było wiele – bowiem obie imprezy targowe, unikalne w swej tematyce w Europie Środkowo–Wschodniej – zgromadziły podczas ostatniej edycji niemal 200 wystawców i ponad 2600 odwiedzających, którzy chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami.

Obserwując takie reakcje można postawić hipotezę, że targi SyMas i Maintenance przyczyniają się do zmian w polskim przemyśle. Pomagają rozwiązać konkretne problemy i stawić czoła zupełnie nowym wyzwaniom technologicznym.


Przeczytaj najnowszy numer magazynu targowego MERKURIUSZKarol Miernikiewicz

Więcej na temat spotkań - o tym, że są one pierwszym krokiem do sukcesu 
przeczytacie w wiosennym numerze Mekuriusza
​>> przeglądaj on-line